Sommerskolen Oslo er gjennomført!

21.08.2023

Takk til alle barn og unge som deltok på Sommerskolen og fylte kursdagene med nysgjerrighet, undring og utforsking. Takk til alle foresatte for et godt samarbeid i forkant, og underveis i gjennomføringsukene. Vi vil også takke våre 870 ansatte og 26 samarbeidspartnere som alle har bidratt med å skape et spennende og variert kursinnhold til våre elever. 

I år har vi tilbudt 17.789 elevplasser og 66 ulike kurs, fordelt på 53 kurssteder over hele byen. Nytt av året har vært en kursmodell bestående av fem fremtidsrettede og tverrfaglige temaområder, med utgangspunkt i elevenes læreplan på skolen (LK20). Det har vært spennende å implementere den nye modellen, og vi er fornøyde med engasjementet som har kommet rundt årets kurstilbud.  

Med dette runder vi av årets gjennomføring av Sommerskolen Oslo. Vi gleder oss allerede til neste år, og ønsker dere lykke til med skolestart den kommende uken 😊